Annabelle Minerals – co warto wiedzieć o kosmetykach tej marki

Annabelle Minerals – co warto wiedzieć o kosmetykach tej marki

Annabelle Minerals to jedna z polskich marek kosmetycznych. Obecnie jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych marek kosmetycznych, aż trudno uwierzyć, że początki firmy były bardzo skromne.


Annabelle Minerals – jak to się zaczęło?

Wiele znanych marek kosmetycznych zostało założonych przez kobiety. Nie ma w tym nic dziwnego, bo kto jak nie kobieta zna najlepiej potrzeby drugiej kobiety. Założycielką firmy kosmetycznej Annabelle Minerals również jest kobieta. Założycielką marki jest pani Anna Szczerba. Może wydać się to trochę dziwne, ale pani A. Szczerba z zawodu jest prawnikiem. Jest to zawód bardzo daleki od branży kosmetycznej. Jak sugeruje nazwa marki, dostępne kosmetyki Annabelle Minerals w horex są produktami opartymi na bazie naturalnych składników jakim są minerały. Tym, co skłoniło Annę Szczerbę do produkcji kosmetyków były problemy z jej własną cerą. Pani Anna sprowadzała kosmetyki do jej pielęgnacji aż ze Stanów Zjednoczonych. Dla studenckiej kieszeni było to ogromnym obciążeniem. Sprowadzane przez nią z USA kosmetyki mineralne miały bardzo prosty i krótki skład, pani Anna postanowiła komponować je sama. Pierwszy podkład zrobiła dla siebie, kolejne zaczęła sprzedawać koleżankom i znajomym ze studiów. Siedziba firmy Annabelle Minerals mieści się od początku istnienia w Bielsku-Białej. Kosmetyki z logo Annabelle Minerals można kupić w drogeriach internetowych, drogeriach należących do małych sieci handlowych i małych sklepach kosmetycznych.


Zalety kosmetyków marki Annabelle Minerals

Jak już wspominaliśmy, firma Annabelle Minerals jest producentem kosmetyków mineralnych. Kosmetyki mineralne oparte są na naturalnych składnikach. W ich składzie klienci znajdą półprodukty mineralne. Kosmetyki mineralne produkowane są między innymi na bazie tlenku cynku (ma właściwości matujące), dwutlenku tytanu (naturalny filtr słoneczny), miki (rozświetla cerę(. Do produkcji kosmetyków kolorowych używane są także tlenki żelaza. Skład kosmetyków jest bardzo krótki. Najdłuższym składem charakteryzują się cienie do powiek. Do ich produkcji niezbędnych jest aż 7 składników. Kosmetyki mineralne nie tylko podkreślają urodę, ale także pielęgnują cerę. Nie obciążają jej, nie zatykają porów, chronią ją także przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, w tym także promieniowania UV. Są przy tym trwałe, wykonany nimi makijaż wygląda idealnie jeszcze po kilku godzinach. W kosmetykach mineralnych marki Annabelle Minerals nie znajdziemy sztucznych substancji zapachowych. W ich składzie nie ma produktów ropopochodnych, parabenów, silikonów i konserwantów. Kosmetyki Annabelle Minerals nie są testowane na zwierzętach. Są to więc kosmetyki, po które mogą sięgać weganie. W ofercie firmy jest obecnie około 100 produktów. Są wśród nich cienie do powiek, podkłady, korektory, róże i pudry.


Kosmetyki Annabelle Minerals sprzedają się bardzo dobrze. Wśród oferowanych przez markę kosmetyków do makijażu każda kobieta znajdzie taki, który najlepiej odpowiada potrzebom jej skóry. Po otwarciu opakowania dany kosmetyk należy zużyć w przeciągu roku.