Kosmetyki ekologiczne - jakie mają zalety

Kosmetyki ekologiczne - jakie mają zalety

Natura udowodniła, że przyjazne dla środowiska składniki mają pozytywny wpływ na organizm człowieka i są znacznie wydajniejsze i bezpieczniejsze niż nowoczesna chemia. Osoby, które wybierają produkty ekologiczne, mogą być pewni bezpieczeństwa swojego zdrowia i środowiska.


Co to są ekokosmetyki?

Kosmetyki ekologiczne cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Wiele osób wybiera je ze względu na naturalny skład, bez szkodliwych dla zdrowia składników. Kosmetyki ekologiczne to takie, które posiadają międzynarodowy standard COSMOS i nie zawierają sztucznych ani syntetycznych składników. Skład zawiera wyłącznie naturalne i ziołowe składniki. Surowce do niego uprawiane są w warunkach przyjaznych dla środowiska. Nazywane są również organicznymi i zielonymi. Kosmetyki organiczne nie zawierają:

• parabenów

• oleju mineralnego;

• barwników syntetycznych;

• sztucznych aromatów;

• składników pochodzenia zwierzęcego.

Plusy jakie mają kosmetyki ekologiczne

Zalety są oczywiste. Nie są testowane na zwierzętach i są całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia. Ponadto opakowanie jest wykonane z naturalnych materiałów i nadaje się do recyklingu. Kupując je, kupujący ma pewność wysokiej jakości i sprawdzonej skuteczności. Dzięki ekstraktom roślinnym i olejkom eterycznym skuteczność stosowania wzrasta kilkakrotnie, nie mówiąc już o tym, jak przyjemne jest stosowanie takich kosmetyków. Producenci ekologiczni dbają o zdrowie i bezpieczeństwo środowiska, dlatego wszystkie surowce uprawiane są bez pestycydów, nawozów chemicznych i genetycznych. Ewentualną wadą mogą być dość wysokie ceny, ponieważ dobre kosmetyki organiczne nie są tanie. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się jednak wiele polskich odpowiedników kosmetyków ekologicznych, które są znacznie tańsze i dostępne dla kupujących ze skromnym budżetem. Kupując tego typu produkty, należy zwrócić uwagę na obecność zarejestrowanych certyfikatów, to one potwierdzają, że dane produkty przeszły egzamin i są uważane za ekologiczne.

Co jeszcze musimy wiedzieć?

Firma, która promuje swoje produkty jako naturalne i ekologiczne, stara się wytwarzać swoje produkty w sposób nieszkodliwy dla środowiska, a jednocześnie uwzględniający zdrowie i dobre samopoczucie organizmu. Dlatego środki te nie zawierają chemii. Wiele głównych produktów kosmetycznych wykorzystuje składniki, które w małych dawkach nie mają krótkotrwałego efektu. Jednak w dłuższej perspektywie niektóre z tych składników mogą mieć odwrotny wpływ na skórę, niż pierwotnie zamierzano. Należy również pamiętać, że ludzie różnie reagują na różne chemikalia. Wiedza o tym, że twoje produkty są wolne od chemikaliów, może złagodzić problem alergii i reakcji chemicznych w produktach kosmetycznych. Produkty ekologiczne są oznakowane jako takie, częściowo ze względu na proces produkcyjny. Oznacza to, że podczas procesu produkcyjnego do powietrza jest uwalnianych mniej toksyn i zanieczyszczeń. Surowe zasady uprawy składników, względy zrównoważonego rozwoju, między innymi standardy, pomagają uczynić nasze powietrze czystszym i bardziej znośnym.