Lakiery hybrydowe – co wziąć pod uwagę przy ich wyborze?

Lakiery hybrydowe – co wziąć pod uwagę przy ich wyborze?

Lakiery hybrydowe już na dobre zadomowiły się w polskich gabinetach kosmetycznych i domach. Kobiety cenią je za trwałość, łatwość usuwania oraz gęstość pokrycia. Na co zwrócić uwagę wybierając lakier odpowiedni dla ciebie?

Lakiery hybrydowe - zużycie

Dopuszczalne standardowe zużycie lakierów żelowych to okres 2-3 tygodni. Wysokiej jakości powłoka w tym czasie nie powinna pękać, ścierać się, mętnieć, zmieniać koloru, łuszczyć się i odrywać. Przy prawidłowej procedurze tworzenia lakieru żelowego do manicure certyfikowane powłoki wszystkich znanych profesjonalnych marek, które są dostępne w horex odpowiadają właśnie tym parametrom.

Łatwość usuwania

Wiele chińskich lakierów żelowych jest dość trudnych do usunięcia zarówno przez namaczanie (specjalnym płynem w folii), jak i za pomocą maszyny. Jest to spowodowane ich zbyt silną polimeryzacją i mocnym przyleganiem do naturalnego paznokcia.

Paleta odcieni i efektów, jakie powinny mieć lakiery hybrydowe

Dla osoby z dużą bazą klientów lub pracującego w dużym salonie kosmetycznym ze znaczną ilością klientów ważne jest posiadanie szerokiej palety kolorów oraz modnych i popularnych faktur i efektów. Pozwala to łatwiej zrealizować życzenia każdego klienta.

Gęstość powłoki

Do wykonania różnorodnych projektów niezbędne są lakiery żelowe o różnej gęstości i nasyceniu: od półprzezroczystych po materiały zwiększające nasycenie koloru lakierów żelowych typu „kocie oko” czy powłoki witrażowe. Osoba profesjonalnie nakładająca lakiery hybrydowe nie może obejść się bez pełnego zestawu lakierów żelowych, które mogą pełnić funkcję baz maskujących do wizualnej korekty defektów estetycznych w naturalnych paznokciach.

Nałożenie hybrydy

Odkryj zasady jak wygląda perfekcyjne malowanie paznokci hybrydą krok po kroku, które zachwycą wszystkich dookoła. Rozpocznij od przygotowania paznokci poprzez staranne odtłuszczenie i usunięcie skórek. Następnie nałóż cienką warstwę bazową, aby zapewnić trwałość manicure. Gdy bazowa warstwa wyschnie, sięgnij po ulubiony kolor hybrydy i nałóż go równomiernie, dbając o precyzję. Po zakończeniu malowania, utrwal paznokcie w lampie UV lub LED. Gdy hybryda będzie utwardzona, dodaj wyjątkowe zdobienia lub pozostaw ją w minimalistycznym stylu. Na zakończenie, zabezpiecz manicure warstwą top coatu, aby nadać mu lśniący wykończenie i wydłużyć jego trwałość. Gotowe! Teraz możesz cieszyć się pięknymi i trwałymi paznokciami hybrydowymi, które podkreślą Twoją wyjątkową osobowość.

Podstawa

Dobrze dobrana baza i wykończenie lakieru hybrydowego pomaga rozwiązać wiele trudności związanych z jego aplikacją. Przede wszystkim wyrównuje powierzchnię, wypełniając rowki. Pozwala też wyeliminować wizualnie nieestetyczną pigmentację. Pozwalają na równomierne nałożenie nawet kapryśnego lakieru hybrydowego bez smug. I oczywiście, aby zapobiec pęknięciom, tworzą elastyczne i trwałe, nieblaknące i niełuszczące się powłoki.

Skład i hipoalergiczność powłoki

Ponieważ przewiduje się długotrwały kontakt płytki paznokcia z lakierem żelowym, ważne jest, aby jego skład był jak najbardziej bezpieczny i hipoalergiczny. Wysokiej jakości żel nie niszczy naturalnych paznokci, ma akceptowalny zapach pod względem nasycenia oraz posiada certyfikat bezpieczeństwa. Ponieważ sam żel nie styka się z paznokciem, niezwykle ważne jest, aby baza była jak najbardziej bezpieczna i hipoalergiczna. Nałożony na niego podkład powinien być od tego samego producenta.

System lakierów żelowych

Wybierając pomiędzy systemami manicure żelowo-lakierowymi, warto odpowiedzieć sobie na główne pytania: jak mocne są twoje paznokcie i jak długo chcesz nosić hybrydę? Dla tych pań, które lubią stosunkowo często zmieniać swój wygląd, lepiej jest wybrać jednofazowe lakiery żelowe. W innym przypadku twój pożądany wybór to system trójfazowy. Najlepiej sprawdza się na cienkich, zagiętych, słabych i problematycznych paznokciach.